אחזקת בריכות

08-6329090

תחזוקת בריכת שחיה פרטית

אז בין אם אתם בשלב השיקולים או שכבר פינקתם את עצמכם והתחדשתם בבריכה פרטית קחו בחשבון שכמו כל דבר טוב גם הבריכה הפרטית שלכם זקוקה לתחזוקה שוטפת. הבריכה הפרטית שלכם בשונה מבריכה ציבורית, אינה נמצאת תחת פיקוחו של משרד הבריאות או של הרשות המקומית ולכן נצטרך לשמור על תחזוקתה באופן עצמאי.

באופן בסיסי עלינו לוודא כי במשך זמן פעילות הבריכה מי הבריכה עוברים תהליך סירקולציה, סינון וחיטוי ע”י חומרים מורשים. אבל לא די בכך, תחזוקת הבריכה באופן שוטף תכלול גם את ניקיונה,תחזוקת חדר המכונות וכמובן ניקוי גזם ולכלוך.

ישנן עוד מספר פעולות שיש לבצע על מנת להנות מבריכה נקיה ושמורה:

* הכלרה מאוזנת של מי הבריכה ובדיקת חומציות.

* וידוא איכות ומליחות המים.

* תחזוקת חדר מכונות וכיול מערכות בקרה.

* ניקוי פתח ניקוז ופסי שומן מסביב לבריכה.

* ניקוי רובוט הבריכה במידה וישנו.

* ניקוי אלקטרודות במכשיר מלח.

* ניקוי סל שערות במשאבת הבריכה.

שמירה על טמפרטורת המים

שמירה על טמפרטורת המים חשובה הן למתרחצים והן לשמירה על תקינות הבריכה. בזמן חימום הבריכה טמפרטורת המים צריכה לנוע בין °24 ל °29.5 צלזיוס. על מנת שנוכל להיות בטוחים כי זו אכן טמפרטורת המים נוכל להתקין בבריכה מד חום ייעודי. חימום הבריכה יתר על המידה לטמפרטורה העולה על °29.5 צלזיוס מגביר את הסבירות שחומרים לטיפול בבריכה ישקעו ויגרמו להיווצרות אבנית ומים עכורים. מנגד, טמפרטורה נמוכה גורם לשחיקת הבריכה. ניתן להצטייד במשאבת חום אוטומטית על מנת לווסת את החום באופן מיטבי.

הכלרה ובדיקת חומציות המים

כמו בכל מקור מים עומדים לאורך זמן גם בבריכה הפרטית יצטברו לכלולוכים, חיידקים ובקטריות העלולים לפגוע במתרחצים אם לא נתחזק את הבריכה באופן ראוי. מידי שבוע (מקסימום) נבצע בדיקת PH. אנו מבצעים בדיקת PH על מנת לקבוע את רמת חומציות המים. טווח ה PH המתאים הוא בין הערכים 7.2-7.6. באמצעות  הבדיקה נוכל להבין מה מצב המים בבריכה שלנו ובמידת הצורך להעלות את רמת החומציות אם היא נמצאה קטנה מ 7.2 או להוריד את רמת החומציות אם נמצאה גבוהה מ 7.6. הכלור משמש לחיטוי הבריכה, כאשר מוסיפים אותו למים הוא מפיק חומצה הידרו כלורית. החומצה ההידרו כלורית היא שהורגת את החיידקים, האצות ושאר גורמי המחלות שעלולים להצטבר במי הבריכה. הטווח הבטוח של רמת הכלור ינוע בין 1.0ל- 3.0 .PRM 

ניקוי משאבות ופילטרים

משאבות ומסננים הם חלק בלתי נפרד מתחזוקת בריכה ויש לנקות כל אחד מהם על פי הוראות יצרן. במידה והצטיידתם במשאבת חול למשל, יש לנקות את הסנן אחת לשבוע ע”י שינוי למצב שטיפה הפוכה, במצב זה המים מוזרמים לביוב ומים נקיים נכנסים ושוטפים את הפילטר. במידה ויש ברשותכם פילטר קרטריג’ בעל  מסנן נייר נדרש ניקוי תחת מים זורמים ומברשת, אפשר גם לטבול את הפילטר בחומר ניקוי. את הפילטר מומלץ לשטוף אחת ל 3 ימים בברז ולהחליפו כל 10-14 ימים לפילטר חדש על מנת ליהנות מבריכה נקייה. ע”י שמירה על תחזוקה וניקיון שוטפים אנו בעצם מסייעים למכשירים לבצע את עבודתם באופן מיטבי ומונעים בלאי.

ניקוי הלכלוך בבריכה פרטית

לרוב נבנה את הבריכה הפרטית בחצר הבית ולא במקום סטרילי ולכן הגיוני כי הבריכה תתלכלך, בין אם מאבק שהגיע על גבי הרוח, עלי שלכת שנשרו או לכלוך שהגיע למי הבריכה עם המתרחצים. ישנן מספר דרכים לנקות את הבריכה, למשל מברשת, שאיבת פני הבריכה ואפילו רובוט שיבצע ניקיון אוטומטי במקומכם.

תחזוקת הבריכה שלכם חשובה ודורשת זמן, ידע, כוח פיזי וציוד מתאים. לכן רבים מבעלי הבריכות הפרטיות בישראל ובעולם מעדיפים לפנות לחברות שנותנות שירותי תחזוקת בריכות באופן קבוע. במידה והחלטתם להשקיע באחזקת הבריכה שלכם בצורה מקצועית חברת לוקספול תתמחר עבורכם בשמחה שירות חודשי לתחזוקת הבריכה.

במידה והחלטתם לבצע את המלאכה בעצמכם צירפנו למאמר זה טבלה על מנת להקל על תחזוקת הבריכה, תוכלו להדפיס אותה ולסמן באופן שבועי שהפעולה בוצעה. כך תוכלו להינות מבריכה מתוחזקת כראוי, נקייה ובריאה לרוחצים בה. 

הפעולההאם בוצע? 
בדיקת חומציות המים, בדיקת מליחות 
הכלרה מאוזנת 
ניקוי משאבות ומסננים, כולל סל שערות 
ניקוי פס שומן סביב הבריכה ופתחי ניקוז 

ניקוי רובוט הבריכה ואלקטרודות מכשיר מלח

 
תחזוקת חדר מכונות  
ניקוי לכלוך צף