בריכות בטון

08-6329090

כל מה שאתם צריכים לדעת על בריכות בטון | בניית בריכה ביתית מבטון

בריכות בטון נבנות על ידי שימוש בשכבות בטון, בעזרתם אנו מייצרים ומעצבים בדיוק את הבריכה שתמיד דמיינתם בחצר הבית הפרטי שלכם. תהליך הקמת בריכת בטון הוא תהליך לא קצר ודי מורכב, אך הוא מבטיח לכם את בריכת השחייה הפרטית האיכותית, העמידה והיוקרתית ביותר שתוכלו להשיג.

במאמר הבא אנו נפרוס עבורכם את כל מה שחשוב שתדעו על בריכות בטון ביתיות, כדי לעזור לכם לעשות את השיקולים הנכונים ולבחור בבריכה אשר תתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים ולציפיות שלכם.

למה כדאי לבחור בבריכת בטון?

 • עמידות – בריכת בטון היא בעלת יכולת העמידות הגבוהה ביותר שניתן להשיג עבור בריכת שחייה פרטית. בריכה ביתית מבטון יכולה להחזיק מעמד שנים רבות ללא שחיקה או נזקים משמעותיים
 • גמישות עיצובית – בריכת בטון נותנת ‘יד חופשית’ להגדיר את הגודל המתאים והצורה של הבריכה הביתית. ניתן להקים בריכת בטון בכל גודל שיתאים לכם, והיא יכולה להיות מעוצבת כבריכה עגולה או משושית ואפילו בעלת צורה של גיטרה, לב או עץ דקל
 • אסתטיקה – כיום ניתן להתאים כמעט כל חלק בבריכת השחייה ולעצב אותה כראות עיניכם ובהתאם לתקציב שלכם. האפשרויות נעות מגימור של שכבות טייח צבעוני ועד לחיפוי באמצעות אריחי קרמיקה שיעניקו לבריכת השחייה שלכם מראה ייחודי ויוקרתי
 • הרמוניה עם הטבע – בריכת בטון יכולה להמשיך את התמה המרכזית איתה בחרתם לאפיין את החצר שלכם. גימור וקישוט באמצעות אבנים טבעיות, חלוקי נחל או עץ טבעי ושילוב של מפלים ומזרקות יכולים להפוך את בריכת הבטון שלכם לחלק מהטבע הפסטורלי שהקמתם בגינה הפרטית שלכם

לוקספול בריכות שחייה – קבלן מורשה להקמת בריכת בטון

בריכת בטון, בריכה מתועשת בריכת פיברגלאס? אנחנו עושים לכם סדר

בנוסף לבריכת בטון, קיימות עוד 2 שיטות להקמת בריכה קבועה: בריכה מתועשת ובריכת פיברגלאס.
אם יצא לכם לחקור על סוגי הבריכות, בוודאי נתקלתם במושגים אלו, ואם לא – תוכלו לקרוא הכל אודות בריכות אלו באתר שלנו.

כדי לעשות לכם סדר, ריכזנו עבורכם בטבלה את ההבדלים המשמעותיים בין סוגי הבריכות.

 בריכת בטוןבריכה מתועשתבריכת פיברגלאס
חומר מרכזיבטוןיריעות PVCפיברגלאס
זמן הקמהבין מספר שבועות למספר חודשיםבין מספר ימים למספר שבועותמספר ימים
עיצובבהתאמה אישיתבהתאמה אישיתניתן להתאמה אישית אך עם מגבלות
עמידותהעמידות הגבוהה ביותרעמידות גבוההעמידות גבוהה אך מוגבלת
תחזוקהתחזוקה איטית: תיקון יכול לקחת מספר ימים ואף יותרתחזוקה סבירה: תיקון יכול לקחת בין מספר ימים למספר שעותתחזוקה מהירה: תיקון יכול להתבצע תוך מספר שעות ופחות
טווח מחיריםהעלות הגבוהה ביותרעלות יקרה אך קיימות יקרות ממנההעלות הזולה ביותר

היתר בנייה לבריכה – מה חשוב לדעת על תהליך אישור בריכת שחייה

בחרתם להקים בריכת בטון חדשה בחצר שלכם? לפני שניגשים לחפור, השלב הראשון הוא קבלת היתר בנייה עבור בריכת השחייה. בריכת בטון נחשבת כמבנה קבוע, ולכן דורשת את אישור הרשות המקומית. הסטנדרט של הפרמטרים הנבדקים – החל ממידות הבריכה והעומק וכלה בחומר בו משתמשים לסינון המים – יכול להשתנות בין רשות לרשות. לכן חשוב להכיר מראש את כל הרגולציות והדרישות של הרשות המקומית שלכם לפני שאתם מגישים בקשה להיתר בנייה.

במסגרת הגשת בקשה להיתר בנייה לבריכה פרטית אתם נדרשים להגיש את תוכנית הבנייה המסודרת של הבריכה ואיתה את כל המסמכים הרלוונטיים – כולל מסמכים הנדרשים להיות מומצאים על ידי אדריכל, יועץ הנדסי ויועץ בטיחות לבניית בריכות שחייה.

כמובן שכמו בכל תהליך בירוקרטי מסובך – ככל שתגישו את הבקשה להיתר בנייה בצורה מסודרת עם כל המסמכים הנחוצים, כך תקלו על עצמכם ותסייעו לקצר את זמן ההמתנה עד לרגע שבו תוכלו סוף סוף לקחת את הצעד הבא בדרך לבריכה פרטית משלכם.

מחיר הקמת בריכת שחייה מבטון – כמה יעלה לכם התענוג הזה?

להגדיר עלויות יהיה קל כמו להגדיר עלות להקמת בית חדש: יש כל כך הרבה פרמטרים שצריך לשקלל, שאי אפשר באמת להציג מחיר אחיד לבריכות בטון. טווח המחירים שלנו ב’לוקספול בריכות’ עבור בריכת בטון ממוצעת יכול להתחיל מ-160,000 ש”ח ולהגיע עד ליותר מ-800,000 ש”ח, אך כמובן שאפשר להגיע לעלויות נמוכות מהראשון או גבוהות מהשני בתחום זה.

בבניית התוכנית התקציבית עבור הבריכה, כדאי לשקלל לפני לאת כל המרכיבים שיכולים להשפיע על המחיר. אחד מהם הוא חומרי הגלם: ככל שחומרי הגלם יהיו איכותיים יותר, כך גם המחיר יהיה בהתאם. עם זאת, הרבה נוטים לזלזל בחשיבותם של חומרי הגלם בבניית בריכה פרטית, דבר שפוגע בהם בהמשך הדרך.

עלות ההקמה מושפעת גם מגודל הבריכה: ככל שהבריכה תהיה גדולה יותר, כך תדרש יותר עבודה וניצול של יותר חומרי גלם. בריכה עמוקה יותר תדרוש לחפור עמוק יותר ולחזק את הבריכה עם יותר כלונסאות ויציקות בטון.

השלבים להקמת בריכת בטון

הקמת בריכת בטון היא תהליך מורכב וארוך, ויכול להגיע לעיתים למספר חודשים.

ההקמה דורשת ביצוע של מספר רב של שלבים – כל אחד מהם חיוני לבנייה ולתפקודה הנכון של בריכת השחייה החדשה. בכדי שתדעו למה לצפות, רשמנו עבורכם את כל השלבי הביצוע להקמת בריכת שחייה מבטון:

 1. קבלת היתר בנייה לבריכת בטון
 2. חפירת הבריכה – על פי המדדים אשר נקבעו ואושרו בהיתר הבנייה
 3. קדיחת כלונסאות –הכלונסאות מספקים תמיכה חזקה למבנה הבריכה, ומחזיקים אותה במקומה במקרים בהם האדמה נעה. קדיחת הכלונסאות מתבצעת בהתאם לתוכנית ההנדסית ולהוראות יועץ הבטיחות
 4. הכנת תשתיות לביוב וחשמל
 5. קונסטרוקציית עץ וברזל –שלד שיוצר את ‘צורת’ הבריכה
 6. יציקת בטון רזה – שכבת בטון מדולל, עליה מניחים את התשתיות ואת שכבות הבטון הקונסטרוקטיביות
 7. התקנת צנרת – שלב זה כולל עמו התקנות נוספות, כגון התקנת בתי פנס עבור תאורה לבריכה יחד עם התקנת קו למפזרי מים (אינלטים). בזמן התקנת התשתיות מותקנים גם תוספות לבקשת הלקוח כגון צנרת למפל, מתקני חימום מים ותשתית לכיסוי בטיחות
 8. יציקת הבטון –אנו משתמשים בבטון מסוג 400 ב’ (או 400B) עם תוסף סיבי ברזל, אשר הוכיח את עצמו כחזק ועמיד בשימוש בבריכות שחייה
 9. בדיקת הצפה לבריכה – בדיקה כי הקונסטרוציה יציבה והבטון עומד בעומס המצופה ממנו
 10. גימור וחיפוי – איטום הבריכה באמצעות טייח מייקים. בשלב זה מעטרים לפי דרישת הלקוח את הבריכה באריחי פסיפס או קרמיקה. המחיר יכול להתחיל מ-80 ש”ח למ’ ולהגיע ל-400 ש”ח למ”ר

גלישה או סקימר? הקשר בין תהליך טיהור המים לבניית בריכת בטון

בריכת גלישה (או בריכה עם תעלת גלישה) ובריכת סקימרים הם שמות לשיטות שונות לטיהור מים בבריכות. לכל שיטה היתרונות והחסרונות שלה, אך חשוב לדעת כי ברגע שמתקבעים על שיטת טיהור אחת – קשה מאוד להמיר את הבריכה לשיטה אחרת.

בבריכת גלישה, טיהור המים מתבצע באמצעות תעלות אשר מקיפות את הבריכה; מים נשפכים מכל צידי הבריכה דרך התעלות לתוך מיכל ענק, אשר מעביר את המים דרך מערכת טיהור מיוחדת, שלאחריה מחזירה את המים הנקיים לבריכה.

בבריכות גלישה הבריכה נבנית כך שסף המים יהיה באותו הגובה של מפלס המשטח, דבר אשר לעיני רבים מספק אסתטיקה שלמה יותר של הבריכה עם הסביבה. יתרון משמעותי נוסף של בריכות גלישה הוא שתהליך הטיהור מסוגל להכיל כמות גדולה יותר של מים, שיהיו נקיים משמעותית משיטות טיהור אחרות. אך בריכת גלישה תהיה יקרה יותר מבריכת סקימרים, כיוון שהמרכיבים השונים שלה דורשים הרבה יותר מרחב וזמן הקמה.

בריכות סקימר נקראות כך כיוון שהם משתמשות במתקן הקרוי ‘סקימר’, מתקן לפינוי המים אשר מזרים מים מראש הבריכה לתוך מערכת הטיהור. המים יוזרמו אל ‘אינלטים’, מכשירים המיועדים לפיזור המים המסוננים שיותקנו בתחתית הבריכה.

כתוצאה מכך, בריכות סקימר יוקמו כך שגובה המים יהיה עד 10 ס”מ מתחת למפלס המשטח, כיוון שהפעילות התקינה שלהם דורשת שהם יהיו מעל גובה פני המים. הפיזור של המים המסוננים הוא אזורי בלבד ולא נרחב בניגוד לסינון מים בתעלות גלישה. עם זאת, בריכת סקימרים זולה משמעותית מבריכת גלישה, כיוון שההתקנה והמרחב הנדרשים פחותים מאלו בבריכות גלישה.

ג’קוזי בבריכת בטון – ליהנות מכל העולמות

הוספת בריכת ג’קוזי לבריכה הפרטית שלכם יכולה להפוך את בריכת השחייה שלכם למרכז שכולו פינוקים – דמיינו אתכם נכנסים לטבילה צוננת ומיד אחריה קופצים למסאז’ נעים בבריכת הג’קוזי החמימה שלכם.

תוכלו להוסיף בריכת ג’קוזי מבטון לחצר כחלק מהקמת בריכת הבטון. הג’קוזי יכול להיות כחלק מבריכת השחייה או מחוצה לה, ובעל גימור זהה לזה של בריכת השחייה או עם לוק אחר לגמרי.

הקמת בריכת ג’קוזי בנפרד או כחלק מבריכת הבטון חייב להיות חלק מתוכנית הבנייה, כיוון שהוא צריך לקבל את אישורה של הרשות המקומית, וכיוון שהקמת התשתיות הדרושות לו – תשתית מים וחשמל – צריכות להתבצע כחלק מההקמה של בריכת השחייה.

כלור או מלח: מהו חיטוי המים הטוב ביותר עבורכם

השימוש בכלור כחומר מחטא במים מוכר לכל מי מאיתנו שביקר בבריכה ציבורית או פארק מים. מנגד, חיטוי באמצעות מלח הינה שיטה חדשה אשר הפכה פופולרית בשנים האחרונות כתחליף לשימוש בחומר הכלורין במים לשחייה.

מי כלור הם מים להם נוסף בצורה מלאכותית חומר הכלור המחטא. הכלור ידוע באפקטיביות שלו בשמירה על המים, יחד עם קלות התחזוקה והטיפול בתקלות שונות הקשורות בו. כלור היא אופציה מוכרת, קלה וזולה לשמירה על מים נקיים מבקטריות וחיידקים, אך היא גם דורשת מעקב מתמיד אחר רמות הכלור במים ושימוש בחומצות וחומרים אחרים כדי לתחזק אותו.

במי מלח אנו משתמשים במכשיר מיוחד אשר ממיר מלח לכלור. כלומר מי מלח אינם אלטרנטיבה לכלור, אך הכלור שנוצר בהם הוא טבעי, וכתוצאה מכך הוא הרבה יותר ידידותי – הוא אינו גורם לתחושת צריבה בדומה לכלור המלאכותי, ונדרשת כמות פחותה של כימיקלים לתחזק אותו. עם זאת, גם מי מלח דורשים תחזוקה דרך מכשירים וכלים מיוחדים המיועדים לטיפול במי מלח.

שתי האופציות הן אידיאליות לשימוש בבריכת שחייה פרטית, וההחלטה מהי השיטה שמתאימה לכם צריכה להיות מושפעת מהנכונות שלכם להשקיע – הן ברמת התחזוקה היומיומית והן מבחינת התקציב המיועד לכך.

אחריות ותחזוקה של בריכת בטון ביתית

תחזוקה נכונה תבטיח לבריכת הבטון החדשה שלכם אריכות שנים – ולכם שקט נפשי.

בכדי לדעת מהם החומרים הדרושים עבור הבריכה שלכם, אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו ב’לוקספול בריכות’ אודות שיטות הטיפול והתחזוקה הנכונות עבורכם.

האחריות הניתנת על ידי ‘לוקספול בריכות’ עבור בריכות בטון הינה לשנה מאז הקמת הבנייה. אנו מעניקים אחריות עבור מכשירים (כדוגמת מכשיר מלח לבריכה) בין שנה לשנתיים, תלוי בסוג המכשיר.

אתם מוזמנים ליצור קשר ולהתייעץ עם המומחים של ‘לוקספול’, שישמחו להציע לכם את כל הפתרונות עבור בריכות בטון

מוזמנים להתרשם מתיק העבודות שלנו בו תמצאו מגוון רחב של בריכות בטון.