בריכות יוקרה

בריכות פרטיות הן מחזה ההולך ונעשה נפוץ ברחבי מדינתנו הקטנה, ובשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מבקשים לשדרג את הבית שלהם בבריכה יוקרתית וקרירה אשר תספק להם אטרקציה מצוינת להנעמת ימי הקיץ החמים. ההתקנה והתחזוק של בריכות פרטיות עשויים להיראות מורכבים במבט ראשון, ובמאמר זה נפתח צוהר בכל הנוגע לבריכות יוקרה – מהן בריכות יוקרה, אילו סוגי בריכות קיימים, מהו הציוד הנלווה הנדרש ועוד.

מה ההבדל בין בריכות יוקרה לבריכות רגילות?

המושג ‘בריכות יוקרה’ מתייחס לבריכות פרטיות המשדרות יוקרה וסטייל. הגדרה זו נועדה להפריד בין בריכות מתנפחות פשוטות לבריכות מהודרות יותר כמו בריכות פיברגלס, בריכות בטון וכדו’. עם זאת, התקדמויות רבות בתחומים שונים בעולם הובילו לכך שכיום ניתן להתקין בריכה יוקרתית ומהודרת, ללא צורך לקרוע את הכיס ולהוציא עשרות אלפי שקלים. דוגמה מצוינת לבריכה יוקרתית אך זמינה ונגישה הינה בריכת אינטקס, המוכנסת לתוך מסגרת של פרגולת עץ, כך שהתוצאה משדרת הידור ויוקרה.

איזה ציוד נלווה מומלץ עבור בריכות יוקרה

בריכות יוקרתיות דורשות מספר מכשירים לתחזוקת הבריכה, וציוד נוסף המוגדר כבונוס להנעמת השהייה, ולשדרוג האווירה. בין המכשירים המומלצים ניתן למנות למשל:
רובוט ניקוי – רובוטים אלה מוכנסים לבריכה (על פי רוב בשעות הלילה) למספר שעות, בהן הם סורקים את קרקעית הבריכה באופן עצמאי ומנקים אותה מלכלוך ומחומרים שאינם רצויים. עלותם של רובוטים אלה משתנה, והמחירים נעים בין 2,500 ל-7,000 ₪, על פי הפרמטרים השונים.
משאבות – יש הבוחרים לסנן את מי הבריכה באמצעות משאבות קטנות יחסית הפועלות באופן תמידי בכל שעות היממה. משאבות אלה מתאימות במיוחד לבריכות אינטקס, והן דורשות החלפת מסננים באופן תקופתי על פי הוראות היצרן.
סולם – במידה והבריכה שלכם אינה בגובה הרצפה, יש להתקין סולם המאפשר כניסה נוחה לבריכה. בנוסף, כאשר הבריכה אינה משופעת או מכילה מדרגות, מומלץ להתקין סולם המסייע בכניסה וביציאה מהמים.
ערכות בדיקה – על מנת לשמור על ניקיון המים, חשוב להחזיק ערכות בדיקה זמינות המספקות מידע אודות מצב המים. יש ערכות הפועלות באמצעות סטיקים המודדים את רמת החומציות והכלור במים, ויש ערכות דיגיטליות המספקות את אותם הנתונים באופן ממוחשב.
כיסוי בריכה – על מנת למנוע מלכלוכים להצטבר במי הבריכה, חשוב להקפיד לכסות אותה בסיום השימוש. הפתרון הנפוץ ביותר הינו כיסוי באמצעות גלגלת המאפשרת כיסוי נוח ומהיר המחזיק לאורך זמן.
אביזרי אווירה – הדברים שציינו לעיל מתייחסים להיבט הטכני של הבריכה, והם חשובים מאד. עם זאת, חשוב לא פחות לשדרג את הבריכה באביזרים נוספים המנעימים את השהות, ויוצרים את אווירה כיפית ומהנה. בין המוצרים הללו ניתן למנות למשל כדורי מים, ספות צפות, מזרוני מים, סל, רשת כדורעף, תאורה משוקעת, מגלשת מים וכדו’. אביזרים אלה אינם הכרחיים כמובן, אולם הם אלו שבסוף יעשו את ההבדל בין הבריכה שלכם לכל בריכה אחרת…

ראו עוד: בריכות בטון