בריכת שחיה על גג או פנטהאוז

כולנו מכירים את הפינה הסודית הקסומה, זו שמתגלה בעיקר בסרטים או בבתים של אחרים, זו שעליה אנחנו חולמים- בית דירות רגיל שכשעולים לסיבוב על הגג מגלים מקום מפלט עם בריכה אל נוף משגע ואינספור כיווני אוויר.

ומי לא היה רוצה דירה כזו לעצמו? 

אז שניה לפני שאנחנו ניגשים לרכוש את הפנטהאוז הבא שנמצא, חשוב להבין כמה דברים בדרך לבריכת החלומות שלנו.

עומסים-

בין אם מדובר בבריכת אינטקס קלה או בבריכות קבועות כגון בריכות פיברגלס, בריכות מתועשות או בריכות בטון- כל בריכה אשר נחשב את משקלה, משקל המים הממלאים אותה ונוסיף על כך את משקלם של הרוחצים בה תגיע למשקל גבוה מאוד. לדוגמא – בריכה בגודל סטנדרטי של 8 מטרים על 3 מטרים בעומק מטר שוקלת לאחר מילוי המים קרוב ל 24 טון, נוסיף את משקל המתרחצים ושאר הנוכחים והריהוט במרפסת ונגיע למצב כי על כל מטר רבוע במרפסת שלנו יש עומס של יותר מטון (1,000 קילו). 

מה קבוע בחוק? 

על פי חוקי התכנון והבניה מטר רבוע במרפסת צריך לעמוד בעומסים של עד 350 קילו. כך גם בונים בפועל, במקרה שהקבלן שלכם פירגן והוסיף עוד חיזוקים וברזלים לחיזוק הבטון גם אז קשה לדמיין איך המרפסת תעמוד בעומסים שהם כמעט פי שלושה מהמשקל אותו היא אמורה לשאת. 

ולכן: 

אם אתם רוצים להקים בריכה מכל סוג שהוא במרפסת או הגג שלכם חובה להיוועץ קודם עם מהנדס שיבדוק את המרפסת שלכם אם היא יכולה לעמוד בעומסים או אילו חיזוקים ושינויים תדרשו לבצע על מנת לאפשר זאת. אין לוותר על אישור המהנדס! אף אחד לא רוצה שהמרפסת שלו תהווה סכנה. 

במידה ואתם רוכשים דירת גג שטרם נבנתה ויש בכוונתכם להציב בריכה במרפסת או בגג, התייעצו עוד קודם עם מהנדס הפרויקט והקבלן, ואולי (סיכוי קלוש אך שווה לבדוק) תוכלו לבצע שינויים עוד לפני השלמת הבניה שאפשרו את הקמת הבריכה. אם בכוונתכם לבנות בריכה קבועה בדקו כי מלבד חוזק הקונסטרוקציה, שיתאפשר מבחינת מקום, אינסטלציה, חשמל כדי להקים בריכה וחדר מכונות. כמו כן קחו בחשבון כי הצבת בריכה קבועה מחייבת קבלת היתר. 

במידה ולאחר כל הבדיקות הנחוצות החלטתם להקים בריכה על גג ביתכם או במרפסת, קחו בחשבון שבמרבית הפעמים מרפסות הן בעלות ריצוף חלק ולכן מומלץ להציב סביב הבריכה משטחים מונעי החלקה לבטיחות כלל הרוחצים.

ובאם מדובר על בריכה על הגג הציבו מעקה נוסף או גדר למניעת כניסה לבריכה ולמניעת נפילה מהגג.

לקראת סיום נסכם כי בניית הפינה הנסתרת- הבריכה, מקום המפלט שלכם, אמנם כרוכה במעט עבודה ובדיקת עומסים אבל לאחר מכן אכן תהיה לכם פינה שלווה, מפתיעה, מרגיעה ובטוחה! 

וכמו תמיד- לכל שאלה, התייעצות וקבלת הצעת מחיר פנו עוד היום למומחים של לוקספול! 

שחיה מהנה!