ג׳קוזי

08-6329090

ג’קוזי לגינה | ג’קוזי מתנפח | המדריך המלא 2021

ג’קוזי או בשמו העברי אמבט עיסוי, הומצא על ידי קנדידו ג’קוזי בניסיון להקל על בנו שסבל מכאבים חזקים במפרקים כתוצאה מתאונת דרכים קשה.
תחילה, ההמצאה הופצה ושווקה כמוצר רפואי לכל דבר העוזר בהקלה על כאבים ראומטיים. אך בהמשך, זיהה קנדידו את הצורך הצרכני במוצר הבריאותי והחוויתי גם יחד. בעקבות כך, כבר באמצע שנות ה-70 החלו לייצר את הג’קוזי בצורה שיכולה להכיל מספר אנשים. השמועה אודות טיב המוצר התפשטה וספורטאים ואנשים מן המניין החלו להשתמש בו כאמצעי להרגעה ושחרור השרירים. למעשה ג’קוזי הוא בכלל שם של חברה, שהפך בארץ לשם גנרי למוצר שנקרא גם אמבטיית עיסוי, אמבט עיסוי, מערכת ספא ושמות נוספים.

מה זה ג׳קוזי וכמה זה עולה

ג’קוזי הוא למעשה בריכה קטנה המחוממת לטמפרטורה של בין 30 ל 40 מעלות צלזיוס ובה הותקנו שני סוגי משאבות: ג’טים- פיות המותקנות בדופן הג’קוזי, וה BLOWER שמזרים אוויר דרך חורים קטנים ברצפת הג’קוזי. כאשר נלחץ על הכפתור ונפעיל את משאבות המים, ידחסו המים בלחץ גבוה מאוד דרך הג’טים ויתערבבו עם האוויר באמצעות מנגנון מיוחד. סילון המים והאוויר גורם לכך שהמים בג’קוזי מתערבלים וכתוצאה מכך מעסים את השרירים בגופינו. הג’טים ממוקמים בגבהים שונים לכל אורכו ורוחבו של מושב הג’קוזי על מנת לאפשר עיסוי מלא לכל שרירי הגוף. כאשר מפוח האוויר ( ה BLOWER) עובד, הוא מזרים אוויר דחוס דרך קרקעית הבריכה אשר משתחרר אל תוך המים מן החורים הקטנים ברצפת הג’קוזי ויוצר זרם נוסף לעיסוי כפות הרגליים. טווח המחירים לג’קוזי ביתי הוא בין 26,000 ₪ ובין 80,000 ₪ תלוי ברמת האבזור של הג’קוזי ובמספר האנשים אותו הוא יכול להכיל.

התקנת ג׳קוזי בגינה

במידה ותרצו להתקין אמבט ג’קוזי בגינת ביתך יש לוודא מספר דברים קודם לכן, ראשית יש לבחור את המיקום בגינה בו נרצה להציב את הג’קוזי ולוודא כי הדגם הרצוי באמת נכנס במידות אלו, יש לוודא כי השטח מפולס, מהודק ויציב ולוודא כי יש דרכי גישה למקום, מומלץ לחשב כי יש מרחב נוסף של לפחות מטר וחצי מעבר לגודלו של הג’קוזי. לאחר בחירת המיקום יש להכין משטח בטון מפולס ומחוזק ברשת ברזל, בעובי מינימלי של 10 ס”מ. יש לוודא כי בטרם יציקת רצפת הבטון נבצע הכנה לנקודת חשמל שתשמש את הג’קוזי. נמליץ בחום לחבר נקודה זו ישירות ללוח החשמל למניעת עומס ממכשירי החשמל השונים.  יהיה עליכם לדאוג ליצירת תשתית חשמלית מתאימה אשר תעשה על ידי טכנאי מומחה בתחום, יש לנקוט משנה זהירות בהתעסקות עם חשמל ומים. ניתן להתקין את הג’קוזי גם על משטח עץ מפולס אך יש לוודא כי העץ יעמוד בעומסי הג’קוזי גם כאשר הוא מלא במים.

התקנת ג׳קוזי במרפסת או על הגג

במידה ותרצה להתקין ג’קוזי במרפסת או על גג ביתך יש להיוועץ קודם במהנדס בניין שיבדוק ויוודא כי הגג או המרפסת יכולים לשאת את משקלו של הג’קוזי כולל המים והאנשים שירחצו בו. במקרה בו מהנדס הבניין אינו מאשר את ההתקנה, יהיה צורך במציאת פתרון חלופי.לדוגמא, ע”י חיזוק המבנה הקיים, בחירת מיקום שונה להתקנת הג’קוזי, חלוקת משקל נכונה יותר בעת ההתקנה. בנוסף יש לוודא כי הגג או המרפסת ישרים לגמרי ללא שיפועים. יש לקחת בחשבון כי ג’קוזי לגג עשוי חומרים ייחודיים העמידים בפני נזקי מזג האוויר, רטיבות וחום. ההמלצה היא לרכוש כיסוי מיוחד למניעת כניסת מזהמים ולדאוג לניקיון שוטף של המערכת בהתאם להוראות היצרן.

ג’קוזי מתנפח הוא למעשה בריכה מתנפחת קטנה העשויה שלוש שכבות PVC ששודכו יחד לכדי יריעה אחת חזקה ועמידה. על מנת להפוך את הבריכה לג’קוזי של ממש חוברו אליה מספר רכיבים: גוף חימום, משאבה ובחלק מן הדגמים החדשים יותר מותקנת מערכת לניקוי וסינון המים. בניגוד לג’קוזי הקלאסי, את הג’קוזי המתנפח ניתן להניח על כל סוגי המשטחים, אספלט, דק עץ, אבנים משתלבות, דשא ועוד, הוא מתאים מאוד למי שלא גר בבית קבע ויתכן כי יעבור דירה בהמשך. הג’קוזי המתנפח קל מאוד להרכבה וכן לפירוק ולשינוע ממקום למקום.

בריכת זרמים – איך זה עובד

בריכת זרמים היא בריכת שחיה קטנה המתאימה כמעט לכל גודל חצר ובה מנגנון חשמלי ליצירת זרמים, גלים והתנגדות הנוצרים בעזרת הג’טים הממוקמים בבריכה, כך בלחיצת כפתור נוכל להפוך את הבריכה השקטה והרגועה למאתגרת יותר. בבריכת זרמים ניתן ללכת, לרוץ ולשחות נגד הזרם ובכך להעצים את אפקטיביות הפעולה ובנוסף שילוב של פעילות גופנית במים מונע שחיקה של הסחוסים. כמובן שחשוב לזכור שבלחיצת כפתור ניתן גם לכבות את המערכת, אתם אלו ששולטים ברמת הזרמים וההתנגדות ותוכלו לכוונן את הבריכה בהתאם לרצונכם ויכולותיכם. את בריכות הזרמים נמצא לרוב בשימוש עבור פעילויות ספורטיביות מתחומים שונים, אך בשנים האחרונות ניתן למצוא אותן גם בבתים פרטיים רבים בישראל. לבריכה שימושים בריאותיים והתקנתה בחצר הבית מאפשרת את השימוש בה לאורך כל עונות השנה.

ג’קוזי כחלק מבריכת שחיה ביתית , במידה ותרצו לשלב וליהנות משני העולמות, כל שעליכם לעשות הוא לבצע תכנון מקדים מקיף, כך שכאשר מתכננים את בריכת השחייה שלכם, יקחו בחשבון מערכת צינורות נוספת לג’טים וליניקת אוויר ויוסיפו משאבה נוספת להפעלתם, בנוסף בתכנון מראש ניתן לעצב גם ספסלי ישיבה או שכיבה בחלק מהבריכה אשר יוכלו לשמש כג’קוזי. כך בתכנון מראש, ניתן ליהנות גם מבריכת שחיה פרטית וגם מג’קוזי מפנק.

יתרונות לשהייה בג׳קוזי

הקלה על דלקות פרקים – השהייה במים החמים מעלה את טמפרטורת הגוף ובכך מרחיבה את כלי הדם. הרחבת כלי הדם גורמת להפחתת כאבים ונפיחויות ומשפרת את יכולת וטווח התנועה. בנוסף, יכולת הציפה במים מפחיתה את הלחץ על המפרקים ומאפשרת להם ולכל הגוף להיות במצב של רפיון מוחלט.

שחרור השרירים – רחצה בג’קוזי לאחר אימון עוצמתי או סתם יום עמוס ומתוח עוזרת לנו להרפות ולשחרר את השרירים. הזרמים בג’קוזי והמים החמים מאיצים את זרימת הדם ומביאים לכך שחמצן מגיע במהירות רבה יותר אל השריר ומאפשר את שחרור חומצת החלב שהטברו בו. יצירת הרגל של טבילה בג’קוזי לאחר אימון יכולה למנוע מכם שרירים תפוסים.

הורדת לחץ דם – כפי  שהסברנו קודם לכן, השהיה במים החמים מעלה את טמפרטורת הגוף ומרחיבה את כלי הדם בכל חלקי הגוף, יכולת זו מאפשרת לגוף לסנן את הדם במהירות רבה יותר. בעקבות זאת התבצעו מחקרים שאישרו כי ישיבה יומיומית בג’קוזי יכולה להוריד את לחץ הדם.

שיפור השינה  – המרכז הארצי לחקר השינה בארצות הברית ממליץ לטבול במים חמים באופן קבוע טרם השינה מכיוון שחום מרגיע ומרפה את הגוף ועליה בטמפ’ הגוף גורמת לנו להירדם בקלות רבה יותר.

 יתרונות לחולי סוכרת  – חולי סוכרת מסוג 2 יכולים להפיק תועלת מהידרותרפיה. הרפיה יומיומית בג’קוזי מאזנת את רמת הסוכר בדם, מאפשרת שינה טובה יותר והרגשה כללית טובה.

יש לשים לב כי למרות היתרונות הבריאותיים הרבים שמספק הג’קוזי, אם קיים הספק בריאותי קטן ביותר מומלץ להיוועץ ברופא טרם השימוש בו. לאנשים בעלי בעיות לב ונשים בהריון מומלץ להימנע משימוש בג’קוזי אלא אם הומלץ אחרת ע”י רופא.

אז אם בעבר הג’קוזי היה נחלתם של בתי המלון וספא בלבד, היום יותר ויותר אנשים מכירים ביתרונותיו ומבקשים להכניס אותו אליהם הביתה או לחצר ובכך ליהנות ממנו באופן יומיומי.

בנוסף היום הבחירה קלה יותר, מכיוון שאין צורך לבחור בין ליהנות מבריכה פרטית בחצר או להתפנק בג’קוזי אם אפשר ליהנות משני העולמות יחד.

חברתנו מתמחה בבניית ג׳קוזי ובריכות זרמים

בניית ג׳קוזי לביתכם דורשת מומחיות, ידע וניסיון רב,
לכן אנו ממליצים לא להתפשר ולבחור רק בטובים ביותר בתחום.

לקבלת פרטים נוספים חייגו 08-6329090