מערכות חימום לבריכה

08-6329090

מערכות חימום לבריכה פרטית

בריכת שחיה פרטית היא באמת תענוג כשמדובר בהתרעננות בחודשי הקיץ החמים, אך מה עם שאר עונות השנה? לאלו מכם שרוצים להנות משחיה בבריכה גם בשעות הערב ולאורך כל ימות השנה ולהאריך את עונת הרחצה, קיימים בשוק מספר פתרונות לחימום המים.

מחמם מים חשמלי

מחמם חשמלי לבריכת שחיה הוא גוף חימום אשר מתחבר לקו המים בעזרת צינוריות. המים זורמים מהבריכה אל המשאבה והמסנן, כשהם נקיים מועברים המים אל עבר מחמם הבריכה החשמלי ומשם חוזרים לבריכה. כאשר פעולה זו מתרחשת באופן רציף טמפרטורת המים יכולה לעלות ב 1.5- 0.5 מעלות צלזיוס בשעה. החברות המובילות בתחום מחממי המים החשמליים הן INTEX ו BESTWAY ובהתאמה מחממים אלו מיועדים לבריכות קטנות יחסית של עד 15,000 ליטר מים. מחממים חשמליים על פי רוב מצוידים בטרמוסטט וכפתור לקביעת הטמפרטורה הרצויה ויכולים לחמם את המים עד טמפרטורה של 40 מעלות. חשוב לדעת כי יש להפעיל את מחמם המים החשמלי רק כשמערכת הסינון עובדת כבר ולכבות אותו לפני כיבויה. מחממי מים חשמליים על פי רוב עובדים בהספק של 3kW והם למעשה האופציה הכי פחות חסכונית לחימום בריכה פרטית.

טווח מחירים למחמם מים חשמלי: 599 ₪ – 1,599 ₪

משאבת חום

משאבת חום ייעודית לחימום הבריכה פועלת למעשה באופן דומה מאוד לפעולת המנגנון במזגן. המשאבה מנצלת את האנרגיה הסביבתית- מעיין מעגל בו מצד אחד המשאבה לוקחת אוויר קר מחממת אותו, ויודעת לתעל את האנרגיה לטובת חימום המים בבריכה הפרטית שלכם וחוזר חלילה. את הפעולה ניתן לבצע גם להיפך- פעולה זו נשענת על מנגנון פיזיקלי בו נוזל הופך לגז ולהיפך ובכך משפיע על הטמפרטורה. העובדה שהמשאבה בעצם שואבת חום ואנרגיה מהסביבה מאפשרת את חימום הבריכה בעלויות נמוכות למדי.

קיים מגוון רחב של משאבות חום בשוק, המומלצות שבהן הן תוצרת נורווגיה, אשר בעקבות האקלים הקר פיתחה יכולת לייצר משאבות המאפשרות לחמם את המים בבריכה גם כאשר הטמפרטורה בחוץ נמוכה מאפס מעלות. משאבות אלו יתאימו לבריכות בנפח של עד 120 מ”ק.

חימום בריכה אכן דורש אנרגיה חשמלית, אך השימוש במשאבת חום הופך את התהליך למהיר יותר וזול יותר. בנוסף, ההתקנה של משאבת חום הינה פשוטה מאוד ואינה דורשת הכנה מוקדמת ויקרה. ניתן לבחור להציבה במקום נסתר שלא משפיע על נראות הבריכה או על השימוש בה. המשאבה דורשת מעט מאוד אחזקה ונמצא כי היא כלי חימום עמיד מאוד.

טווח המחירים למשאבות חום: בין 3,000 ₪ – 19,000 ₪

על מנת לדעת מהם ההבדלים וכמה בעצם תעלה לצרכן הפעלה של כל אחד מהמכשירים נעזר בחישוב פשוט:

הספק X מספר השעות X תעריף החשמל הנוכחי = ש”ח לשעה

לדוגמא:

מחמם מים חשמלי-  3kW X 1 X 0.55 = 1.6 ש”ח לשעה.

משאבת חום – 1.1kW X 1 X 0.55= 0.605 ש”ח לשעה.

  משאבה מתאימה  
נפח הבריכה אזור דרום ומרכז אזור ירושלים והצפון
10 מ”ק 5kW 9kW
10-20 מ”ק 9kW 15kW
20-30 מ”ק 15kW 17.5kW
30-40 מ”ק 17.5kW 25kW
40-60 מ”ק 25kW 25kW
60-80 מ”ק 25kW + 9kW 25kW+12.5kW

חימום סולארי

בארצנו הקטנטונת בעלת תנאי האקלים הנוחים לאורך רוב ימות השנה, חימום בריכה ע”י מערכת סולארית מוכר כאחד הפתרונות היעילים והידידותיים ביותר לסביבה לחימום מי הבריכה הפרטית ומאפשר שמירה על טמפרטורה נוחה של המים לאורך זמן.

התקנת המערכת הסולארית נוחה ופשוטה, היא מתחברת למערכת הצינורות הקיימים ובעזרת משאבת סחרור המים הקיימת בבריכה מוזרמים המים דרך הפילטר הישר אל קולטי השמש. במידה והמערכת הסולארית ממוקמת על גג גבוה מאוד יתכן ויהיה צורך במשאבה נוספת על מנת להזרים את המים אל הקולט הגבוה. בתוך הקולט ישנה מערכת צינוריות בה המים מתחממים מקרני השמש הנקלטות בקולט ומוחזרים חזרה לבריכה, תהליך זה ממשיך לקרות כל משך פעולת משאבת הבריכה ועד שהמים הגיעו לטמפרטורה הרצויה. המערכת מחממת את המים באופן אוטומטי לחלוטין וללא הוצאות חשמל מלבד המשאבה הקיימת. המערכת הסולארית מאוד ידידותית לסביבה אך מכיוון שהיא פועלת רק על ידי אנרגיית השמש יתכן, כי ביום מעונן האנרגיה מקרני השמש לא תספיק על מנת לאפשר חימום של מי הבריכה. בממוצע המערכת הסולארית מאריכה את עונת הרחצה בארבעה חודשים, חודשיים לפניה וחודשיים נוספים אחריה, ביום שטוף שמש המערכת תחמם את המים ב 3- 5 מעלות ביום.

חוק היסוד בנוגע לחימום סולארי הוא כשטח הבריכה כך שטח הקולטים שתצטרכו על מנת לחמם אותה, אך למעשה שטח הקולטים יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים: סוג הבריכה, גודלה וצורתה, מיקום גיאוגרפי, תנאי אקלים וכיוון הגג.

המערכת הסולארית מצריכה השקעה חד פעמית לא גדולה מידי ובעצם השימוש בה מחזירה את ההשקעה הראשונית במהירות רבה. המערכות הסולאריות נמצאו יעילות ואפקטיביות לאורך יותר מ 20 שנים. בתחזוקה הולמת ופשוטה למדי של ניקיון הקולטים מאבק פעם בתקופה המערכת הסולארית תאפשר לכם ליהנות משחיה בבריכה לאורך כל השנה וחיסכון בכסף לאורך שנים.