מערכות מלח ובקרים

08-6329090

תחזוקת הבריכה דורשת עבודה פיזית באופן קבוע ולא אחת מתגלה רגישות לכלור או לכימיקלים נוספים המשמשים לתחזוקת הבריכה השוטפת.

בדיוק לשם כך הומצא מכשיר מלח לבריכות שחיה. המכשיר יודע לייצר כלור באופן טבעי. כלור טבעי זה שלא כמו הכלור התעשייתי, אינו מפיץ ריח חריף ואינו גורם לגירויים בגוף ובעיניים. כך ניתן להנות מרחצה במים נקיים וצלולים ללא הריח וחשוב מכך ללא גירויים.

בשנים האחרונות בעקבות גירויים שנוצרו אחרי הכלרה בשיטה הישנה ובעקבות התנועה העולמית למעבר למוצרים ידידותיים יותר לסביבה, מערכת המלח הפכה להיות מוצר חובה בענף הבריכות הפרטיות, החברה המובילה והמקצועית בייצור למערכות מלח היא חברת MAGEN הישראלית.

מערכת מלח לטיהור מים היא בטיחותית וידידותית מאוד למשתמש ולסביבה, המכשיר שנקרא גם “כלורינטור” הופך מלח מומס (ppm 2500- 6000 ) בעזרת תהליך חשמלי במתח נמוך מאוד (אלקטרוליזה) לכלור אקטיבי המשמיד חיידקים ואצות, לאחר החיטוי הופך הכלור האקטיבי שוב למלח באופן טבעי לשימוש חוזר.

המכשיר מחובר אל צנרת הבריכה הקיימת ובעצם גורם למלח בעזרת תהליך האלקטרוליזה לריאקציה כימית, כתוצאה מכך נוצרת חומצה היפורכלוריט (HCIO) ונתרן תת כלורי (NaCIO) אשר משמשים כחומרים נפוצים לחיטוי המים בברכות פרטיות. המשמעות היא- שלאור המעבר לשימוש בכלורינטור אין יותר צורך בהוספת כלור לבריכת השחייה ובמקומו יש להוסיף מספר שקי מלח למים, הכמות הסטנדרטית היא 3 ק”ג מלח על כל 1000 ליטר מים. חשוב לציין כי על אף הוספת שקי מלח לבריכה, המים לא הופכים למלוחים, לשם ההשוואה דמעת אדם מלוחה כמעט פי שלוש מרמת המליחות בבריכת השחייה, ובעוד רמת המליחות בים היא 55,000 PPM המליחות המומלצת בבריכות שחיה עומדת על כ 3,000 PMM בלבד.

טווח מחירים: 1,300 – 11,000 ₪

הצטיידות במערכת מלח לטיהור מי הבריכה הפרטית מקלה על התחזוקה השוטפת של מי הבריכה. ההכלרה בעזרת המערכת נוחה ופשוטה בהרבה מהשיטה הישנה  ואינה מצריכה התעסקות בחומרים כימיקליים ופוגעניים. ההכלרה בעזרת המערכת אפקטיבית גם במערכות ספא וג’קוזי ובכלל, השימוש במלח ידידותי יותר לסביבה ובטוח יותר לרוחצים, ללא גירויים בעור ובעיניים וללא ריח חריף.