רובוטים

08-6329090

רובוטים לבריכת שחיה פרטית

במידה ויש לכם בריכת שחיה פרטית והייתם רוצים לחסוך לעצמכם את עבודת הניקיון שלה אנו ממליצים להצטייד ברובוט לניקוי בריכות. רובוטים אלו מטפסים לכל אורכה ורוחבה של הבריכה ומנקים את רצפת ודפנות הבריכה מחיידקים, אצות וירוקת, ובכך בעצם מבטיחים שמירה על מי הבריכה שלכם נקיים ובריאים לאורך זמן. רובוטים לניקוי בריכות הם בעלי מערכת סריקה יעילה ויבצעו עבורכם את עבודת הניקוי ביעילות וביסודיות תוך מספר שעות בלבד.

בשנות השמונים הופיעו הרובוטים הראשונים לניקוי בריכות. כמו כל מוצר מתקדם וחדיש גם הם היו בתחילה יקרים מאוד כך שרק בעלי בריכות ציבוריות מסחריות, אתרי נופש, עיריות ומכללות יכלו להנות מהם. לאורך השנים הטכנולוגיה השתפרה ושיטות הייצור התייעלו והפכו את הרובוטים לנחלת כלל בעלי הבריכות, הציבוריות והפרטיות. החברה המובילה כיום

כיום ישנו מגוון רחב של רובוטים לניקוי בריכות, כולם בעלי מנוע חשמלי או מספר מנועים המניעים אותם ויצרים את פעולת היניקה. אמנם סביבת העבודה שלהם שונה אך במובנים רבים רובוט לניקוי בריכות פועל באותו אופן בו פועל שואב האבק הביתי שלנו. הרובוט מתחבר גם הוא לשקע חשמלי רגיל בעזרת כבל ארוך, ספק הכוח ממיר את הכוח לזרם חשמלי נמוך ( 24 וולט) עובדה שהופכת אותם לבטוחים לשימוש מתחת למים. אורך הכבל הוא זה שיקבע בעצם מהו גודל הבריכה המקסימלי לה הרובוט יתאים.

המנועים המותקנים ברובוטים לניקוי בריכות בדרך כלל יהיו מנועים חשמליים המשתמשים במעט מאוד אנרגיה כדי ליצור הנעה ויניקה עוצמתית. הרובוט למעשה שואב את הלכלוך מהבריכה ומחזיר אליה מים נקיים. הרובוטים בעלי מברשות מסתובבות המפרקות את האצות והלכלוך העיקש תוך טיפוס וסריקה של כל הבריכה.

להלן סוגי מברשות בהתאם לסוג הבריכה:

מברשת ספוג הפלא – מברשת ספוג פלא איכותית להסרת לכלוך, חיידקים ואצות. מתאימה לבריכות העשויות קרמיקה, פסיפס או זכוכית.

מברשת משולבת סיליקון וספוג – מברשת להסרת חיידקים אצות ולכלוך. מתאימה לבריכות העשויות וניל, אלומיניום או פיברגלס.

מברשת PVC – מתאימה לבריכות העשויות וניל, PVC או מרבלייט.

ההבדל העיקרי בין הרובוטים השונים הוא רמת החיישנים האלקטרוניים ויכולת העיבוד שלהם. לרוב, רובוטי הבריכה היקרים יותר יהיו חכמים יותר ולכן יבצעו את עבודת ניקוי הבריכה באופן מקיף יותר, חלקם גם בעלי זיכרון אשר מתעדכן בנתונים שלהם ובכך יגרום להם לשפר ביצועים משימוש לשימוש. חיישן נוסף מזהה את קו המים ואיפה יהיה הכי נוח לצאת מן הבריכה. לרוב הרובוטים יש מחזורים הניתנים לתכנות כך שבעל הבריכה יכול לתכנת ניקוי בהתאמה אישית למשל, לנקות רק את רצפת הבריכה, הדפנות או קו המים, בחלקם נוכל למצוא מצב של ניקוי מהיר אשר יקצר זמן הניקוי בצורה משמעותית.

כיום החברות המובילות בשוק ליצור רובוטים הן מיטרוניקס אשר אחראית ליצירת דגמי דולפין המפורסמים. דגמים אלו קלים לנשיאה ואינם מצריכים התקנה מיוחדת או כיול בטרם השימוש. בנוסף הם אינם מצריכים תחזוקה מיוחדת. חברה נוספת מובילה בשוק היא חברת Aquatron בעלת מותג הדגל AquaBot.

טווח מחירים נע בין – 500 ש”ח ל 37,000. כמובן תלוי בדגם, מותג וגודל הבריכה.

למעשה כל מה שבעל הבריכה צריך לעשות במידה ורכש רובוט לניקוי הוא להכניס ולהוציא את הרובוט מהבריכה ולהקפיד שהכבל חופשי. בסיום השימוש יש לנקות את המסננים על מנת שיהיו מוכנים לניקוי הבריכה הבא.

בחברת לוקספול תוכלו למצוא מגוון רובוטים לניקוי בריכות ביתיות לנוחיותכם.